Najważniejsze cechy systemu komór raklowych NOVA TK

Technologia fleksograficznych, szczelnych komór raklowych oszczędzająca farbę
Precyzyjne zgarnianie o niskim zużyciu rakli, zapewniające oszczędne drukowanie
Modułowa komora typu "wszystko w jednym" zapewniająca szybką i łatwą obsługę

Zaprojektowana, aby ułatwić życie w druku fleksograficznym

Czas pracy maszyny drukującej jest kluczem do rentownego druku fleksograficznego. System komór NOVA TK został stworzony z myślą o szczelnym i oszczędzającym zasoby drukowaniu. Dzięki modułowej konfiguracji system NOVA TK można dostosować w celu zagwarantowania maksymalnej wydajności drukarki fleksograficznej.

System NOVA TK skraca czas przestojów maszyn związanych ze zużyciem i wyciekami. Oznacza to zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki czemu umiarkowana inwestycja w system NOVA TK szybko się zwraca.

NOVA TK - modułowy system komór fleksograficznych typu "wszystko w jednym"

Jednoczęściowa, przejrzysta technologia

Asymetryczne kontury korpusu komory są ukształtowane w sposób gwarantujący szczelność i łatwe opróżnianie komory do niemal 100%, co pozwala zaoszczędzić cenną farbę.

W związku z tym wymagania dotyczące czyszczenia są minimalne, zwłaszcza że zacisk rakla jest zintegrowany z korpusem komory bez żadnych elementów montażowych, do których mogłaby przywierać farba i zasychać.

 

 

Uniwersalny profil komory NOVA TK

Precyzyjne zgarnianie przy minimalnym zużyciu rakla i uszczelek

Sztywny kształt profilu gwarantuje precyzję zgarniania przy szerokich formatach do 6000 mm. Do szerokości 1200 mm komora jest samonośna i nie wymaga belki wspierającej. Sprawdzona zasada nisko dociskowego rakla AkeBoose "kiss-impression" zapewnia optymalne zgarnianie farby przy minimalnym zużyciu uszczelek końcowych i rakli.

Przeciętna drukarnia fleksograficzna wymienia rakle dwa razy w tygodniu. Dzięki technologii niskiego docisku komory AkeBoose, drukarnie mogą pracować od kilku tygodni do kilku miesięcy z jednym zestawem rakli.

Samonośna NOVA TK z płytą boczną NB
NOVA TK z belką nośną

Szybka i łatwa wymiana ostrza i uszczelek

Wymiana rakli i uszczelek końcowych wymaga bardzo niewiele czasu bez użycia narzędzi lub pomocy mechanicznych, takich jak sprężone powietrze. Ostrze jest po prostu mocowane za pomocą gumowego profilu w szczelinie ostrza, co nie tylko sprawia, że ostrze osadzone jest ciasno i prosto, ale także zapobiega zanieczyszczeniu szczeliny ostrza farbą. Uszczelka końcowa jest łatwo i bezpiecznie blokowana w wyznaczonym miejscu w skrajnej części komory. System mocowania jest opatentowany.

NOVA TK - wymiana ostrza i uszczelki końcowej bez narzędzi

Modułowy system dopasowany do Twojej aplikacji drukowania

Specjalne funkcje NOVA TK do druku opakowań elastycznych

Specjalne funkcje NOVA TK do druku na tekturze falistej

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

System komorowy NOVA XLS ze stali nierdzewnej do druku na średniej i szerokiej wstędze

Przejrzysta konstrukcja zapewniająca wysoką precyzję zgarniania przy niskich kosztach operacyjnych, nawet w trudnych warunkach drukowania! Czytaj więcej

Kompaktowy system zasilania farbą EPQ 200 zapewniający stałą jakość druku

Łatwe w obsłudze i czyste zarządzanie farbą zapewnia niskie pulsowanie i zrównoważony przepływ farby. Czytaj więcej