Systemy komór raklowych firmy AkeBoose zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu codziennego życia drukarzy, oferując sprawnie działające i ekonomiczne dozowanie farby o najwyższej i stałej jakości.

Nasza oferta systemów komór raklowych obejmuje całe spektrum zastosowań w druku fleksograficznym, od druku etykiet na wąskiej wstędze do druku opakowań giętkich na szerokiej wstędze, a także druku na tekturze falistej i bibule tissue. Aby spełnić specyficzne potrzeby poszczególnych zastosowań drukarskich, nasze komory mogą być wyposażone w specjalne funkcje zapewniające optymalne działanie.

Podstawowe korzyści wszystkich systemów komór raklowych AkeBoose

Precyzyjne nafarbianie bez efektu back doctoring

Dzięki asymetrycznej konstrukcji komory kąty rakla zgarniającego i rakla uszczelniającego w stosunku do wałka aniloksowego są zoptymalizowane. Pozwala to uzyskać wysoką precyzję i spójność zgarniania farby na rakli roboczej, eliminując problemy takie jak plucie farbą lub smużenie.

Jednocześnie zwiększona elastyczność rakla uszczelniającego pozwala na przedostawanie się farby z nieopróżnionych cel aniloksa z powrotem do komory, zapobiegając kapaniu na rakiel uszczelniający ("back doctoring"), co jest częstym zjawiskiem w systemach komór z symetrycznymi kątami rakli.

Ilustracja zoptymalizowanych kątów rakli w systemach komór AkeBoose

NASZA SERIA KOMÓR RAKLOWYCH

NOVA XLS

Wydajny system komorowy dla średnio- i szerokowstęgowego druku fleksograficznego

NOVA TK

Modułowy system rakli komorowych typu "wszystko w jednym" do druku fleksograficznego o szerokości do 6000 mm.

NOVA Compact

Zwarty, jednoczęściowy system komorowy do druku fleksograficznego na wąskiej i średniej wstędze

NOVA RS

System komór raklowych z zasobnikiem farby do ekonomicznego drukowania etykiet.

CLASSIC

Wytrzymały system raklowy, dwukomorowy do szczelnego druku fleksograficznego.