Najważniejsze cechy systemu End-seal Spray

Skuteczniejsze wyniki uszczelniania

Podwyższona żywotność uszczelnień

Mniej przestojów maszyny i nakładów na czyszczenie

Czysty druk z szybkoschnącymi farbami wodno rozcieńczalnymi

End-seal Spray System (ESS) został opracowany specjalnie do drukowania farbami wodno rozcieńczalnymi na folii. Ponieważ folia z tworzywa sztucznego nie jest podłożem chłonnym, wodno rozcieńczalne farby zostały zaprojektowane tak, aby schnąć bardzo szybko. Jest to konieczne, aby sprostać wymaganiom wysokich prędkości druku w nowoczesnych maszynach fleksograficznych CI.

Jednocześnie, szybkoschnące właściwości tych farb wodnych stanowią wyzwanie w zakresie uszczelniania i czyszczenia komory. W obszarze uszczelnienia końcowego komory, obrót wałka rastrowego względem uszczelnienia końcowego wywołuje ciepło tarcia, które zwiększa odparowanie nośnika farby, tj. wody. W wyniku tego cząsteczki farby mają tendencję do wysychania na i wokół uszczelnienia końcowego, co ostatecznie może zniszczyć uszczelnienie końcowe i spowodować przeciek. Jeśli nie zajmiemy się tym natychmiast, takie wycieki farby mogą powodować silne zabrudzenie zespołu drukującego, którego czyszczenie jest bardzo trudne i czasochłonne.

 

To czego chcemy uniknąć: Zabrudzenia farbą w zespole drukującym

Nawilżanie uszczelnienia końcowego dla lepszych wyników uszczelniania i dłuższej żywotności uszczelnienia

System Spray End-seal znajduje rozwiązanie tego problemu poprzez systematyczne nawilżanie obszaru uszczelnienia końcowego w sposób, który zapobiega wysychaniu farby bez jej rozcieńczania w cyklu.

W tym celu, obszar uszczelnienia końcowego w systemie komorowym NOVA XLS jest zbudowany z podwójnego uszczelnienia końcowego. W komorze zainstalowany jest specjalny uchwyt uszczelki końcowej, który posiada dwie uszczelki końcowe z przestrzenią pomiędzy nimi. Wewnętrzna uszczelka końcowa faktycznie ogranicza obszar przenoszenia farby na końcu powierzchni wałka rastrowego, podczas gdy zewnętrzna uszczelka końcowa uszczelnia obszar nawilżania.

 

Uchwyt podwójnego uszczelnienia końcowego ESS

Jak działa system End-seal Spray?

Pomiędzy dwoma uszczelkami końcowymi znajduje się dysza, która rozpyla wodę do obszaru nawilżania w zaprogramowanych odstępach czasu, zazwyczaj przez 2-3 sekundy na minutę. System rozpylania wody posiada oddzielny obwód zasilania i powrotu. Pompa wodna i panel sterowania są kompaktowo umieszczone w szafie sterowniczej, co zapewnia łatwy dostęp i konserwację. Do pracy potrzebna jest tylko woda, sprężone powietrze i przyłącze elektryczne. Pomiędzy jednostką sterującą a systemem komorowym znajduje się zawór procesowy na linii, który dozuje ilość rozpylanej cieczy.

Konstrukcja systemu End-seal Spray

Bezproblemowe drukowanie dla maks. 10 jednostek drukujących

Na pulpicie sterowniczym można aktywować lub dezaktywować do 10 zespołów drukujących z systemem zwilżania. W trybie automatycznym można zaprogramować czas trwania natrysku jak również odstępy pomiędzy natryskami w cyklu. Możliwe jest również ręczne wyzwalanie dodatkowych impulsów zwilżania sporadycznie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

System natryskiwania z uszczelnieniem końcowym to dodatkowa opcja w połączeniu z naszym systemem komór raklowych NOVA XLS, który oferuje wysoce precyzyjne dozowanie farby unikając efektu gromadzenia się farby na rakli poza komorą (back doctoring), niskie wymagania konserwacyjne, a także łatwą obsługę dzięki wymianie uszczelnienia końcowego i rakli bez potrzeby użycia narzedzi.

 

Panel sterowniczy systemu ESS

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

POWIĄZANE TEMATY

NOVA XLS system komorowy ze stali nierdzewnej do druku na średniej i szerokiej wstędze

Przejrzysta konstrukcja zapewniająca wysoką precyzję zgarniania przy niskich kosztach eksploatacji. Pożegnajcie efekt "back doctoringu", powitajcie wydajność! Czytaj więcej

System zasilania w farbę EPQ 300 ułatwiający czyszczenie

Zwarty i prosty system zasilania w farbę ze zintegrowanym cyklem czyszczenia. Czytaj więcej